Search More!!!

What Is The Illuminati ? - Illuminati Nedir ?

What Is The Illuminati ?


"What is the Illuminati ?" you ask. Well I'm about to tell you who they once were historically and how they have evolved to modern-day secret societies.

Historical Illuminati Members:

The Illuminati means "enlightenend" in the Latin language. It's a given name to several groups of members who were once historical members (started out with only 5 members) and still are modern-day members of a secretive society-like, private, or underground occult. The Illuminati was founded in May 1, 1776  by a Jesuit-taught man named Adam Weishaupt in Ingolstadt upper Bavaria ( which is the south-east part of Germany). This historical group has been molded onto the Freemasons and they have taken a vow of secrecy to pledge obedience to their superiors. There are several degrees in which these members are divided into (3 main classes) and they have even developed memberships for those who would meet up in secretive Masonic Lodges. These groups have migrated from all over Europe to various parts of the United States and several other countries.

The original purpose of forming the Illuminati was to form an organization that could mastermind events and control world affairs through the governments and corporations to establish their plans of a New World Order.

Modern-Day Illuminati Members:

The modern-day Illuminati members have basically evolved into our elected world leaders & famous Illuminati members or celebrity Illuminati members. The plans are still the same as the original, to rule the world and even control population. The Illuminati plans on eliminating average people and only leaving the elite, rich, skillful people to survive through to the New World Order.

They have already killed off many people who don't bother to listen to their orders (hence many celebrities who have turned against them have already been eliminated) as they're known to do murder to those who don't obey. They perform rituals during their Masonic Lodge meets and are linked to satanism or witchcraft. They will do whatever it takes to maintain control of the world, even if it includes taking the life of a human being or even millions of human beings.

The Illuminati uses the modern-day celebrities to carry out major influence on fans or regular people who like to follow these influential people. You see children and even adults trying to be like these celebrities now days because the media makes many of us believe that this is the way we should be or the way that we're supposed to be from the way that we dress, look, feel, behave, and even interact with one another. Not only that, but you can even catch many of the celebrities throwing their success into our faces using their money and bragging about how much that they make. The sad part about these famous Illuminati members is that they are continued to be treated as if they are better than us and people put them on a pedestal as if they are our superiors while they continue to be overpaid. Wake up people! These Illuminati members are satanic!

Also, take notice of the modern day celebrity Illuminati members as they perform. You will often catch them flaunting their Illuminati hand signs, catch them wearing Illuminati apparel, or even wearing Illuminati jewelry. Most people will NOT catch on to this as it's usually acknowledged by people who know that the Illuminati exists, who they are and what they do.

To those who don't know who or what the Illuminati is, I hope that I've helped to answer some of your questions. I still highly recommend that you continue to do your research and ..be well-alert. The Illuminati definitely has BIG plans for us and trust me, they are NOT good...
What Is The Illuminati - Illuminati Nedir

Illuminati Nedir ?


"İlluminati nedir?" istiyoruz. Eh ben bir kez tarihsel kim sana anlatacağı ve nasıl günümüz gizli toplumların geliştiğini değilim.

Tarihsel İlluminati Üyeler:

İlluminati Latin dilinde "enlightenend" anlamına gelir. Bir zamanlar tarihsel üyeleri (sadece 5 üye ile başladı) idi üyelerinin çeşitli gruplara verilen bir isim ve hala gizli bir toplum gibi, özel veya gizli yeraltı modern günlük üyeleridir. İlluminati Ingolstadt üst Bavyera'da Adam Weishaupt (Almanya'nın güney-doğu parçasıdır) adında bir Cizvit-öğretilen bir adam tarafından May 1, 1776 yılında kurulmuştur. Bu tarihi grup Masonlar üzerine kalıp olmuştur ve onlar üstlerine rehin itaat için gizlilik yemini almış. Bu üyeler (3 ana sınıfları) ayrılır ve hatta gizli Mason Locaları kadar karşılamak isteyenler için üyelikleri geliştirmiş olan birkaç derece vardır. Bu gruplar, Avrupa'nın her yerinden Amerika Birleşik Devletleri ve diğer birçok ülkede çeşitli yerlerine göç etmiştir.

İlluminati kurma orijinal amacı hükümetler ve şirketler aracılığıyla beyni olaylar ve kontrolü dünya meselelerinde bir Yeni Dünya Düzeni planları kurmaya olabilecek bir organizasyon oluşturmaktır.

Modern-Day İlluminati Üyeler:

Günümüz aydın üyeleri temelde bizim seçilmiş dünya liderleri ve ünlü Illumiinati üyeleri veya ünlü aydın üyeleri haline geldi. Planları dünyaya hakim ve hatta nüfus kontrolü, hala orijinal olarak aynıdır. İlluminati ortalama insanları yok ve sadece elit, zengin, becerikli insanlar Yeni Dünya Düzeni kadar hayatta kalmak için ayrılmayı planlıyor.

Onlar zaten onlar uymayan kişilere cinayet yapmakiçin bilinen konum olarak (onlara karşı çevirdiler dolayısıyla birçok ünlünün zaten elimine edilmiştir) onların emirleri dinlemek zahmetine girmeyin birçok kişi kapalı öldürdü. Onlar Mason Locası meets sırasında ritüellerini icra ve satanizm ya da cadılık ile bağlantılıdır. Onlar bir insan veya insan bile milyonlarca hayatı alarak içerse bile, dünyanın kontrolünü sürdürmek için ne gerekiyorsa yapacağız.

İlluminati, günümüz ünlüler bu influencial insanları takip etmek fanlar veya normal insanlar üzerinde büyük bir etkisi yürütmek için kullanır. Siz medya çoğumuz bu bizim olmalı veya bu şekilde biz hissediyorum, bak, giyinmek o yoldan olman gereken bu yol olduğuna inanıyoruz yapar, çünkü artık bu ünlüler gibi gün olmaya çalışıyorum çocuklar ve hatta yetişkinler bakın , hareket ve hatta birbiri ile etkileşim. Bu, ama sen bile yaptıkları hakkında çok paralarını ve palavra kullanarak yüzümüze onların başarısı atma ünlülerin birçok yakalayabilirsiniz Sadece bu değil. Bu meşhur İlluminati üyeleri hakkında üzücü kısmı onlar bizden daha iyi olduğu gibi tedavi edilmesi devam ettiler ve ödenme devam ederken onlar bizim üstleri eğer insanlar gibi bir kaide üzerine koydu olmasıdır. Insanlar uyanın! Bu İlluminati üyeleri şeytani vardır!

Kim ya da ne İlluminati olduğunu bilmiyorum edenler için ben bazı soruların cevap yardımcı olduk umuyoruz. Ben hala çok sizin araştırma yapmaya devam etmenizi öneririz .. ve iyi tetikte olmak. İlluminati kesinlikle bizim için BÜYÜK planları var ve inanın bana, onlar iyi DEĞİLDİR ...What is the Illuminati - Illuminati Nedir 

DVT832VNGP5R

Leave Comments!!!

Share This With Friends!!!